Nowości na rynku

BTL HIPRO – najnowsza generacja liftingu ultradźwiękowego

schemat BTLschemat BTL
Urządzenie wykorzystuje technologię HIFU (HIGH Intensity Focused Ultrasound) zogniskowanych ultradźwięków o dużym natężeniu do bezinwazyjnego liftingu skóry twarzy i ciała.
Istotą tej nowej metody jest precyzyjne skupienie fali ultradźwiękowej o wysokiej energii na małym obszarze, wywołując punktową termoablację. Wiązka dostarczana jest do głębokich warstw skóry, dzięki czemu uzyskujemy trwałe spektakularne rezultaty oraz efekt liftingu skóry indukowany znacznie głębiej niż dotychczas.
W trakcie zabiegu nie dochodzi do uszkodzenia powierzchni skóry dzięki selektywnemu działaniu skupionych ultradźwięków na wybranych warstwach głębszych. Energia cieplna HIFU jest dostarczana do poziomu SMAS skóry właściwej i dzięki temu włókna kolagenowe skracają się, pobudzając jednocześnie fibroblasty do wytwarzania nowego kolagenu. W efekcie tego procesu skóra staje się bardziej napięta i sprężysta.
HIPRO wyposażone jest w zestaw specjalnych kartidży umożliwiający precyzyjne dotarcie do różnych głębokości tkanki. Jako jedyny system na rynku posiada 2 dodatkowe aplikatory do ciała: 8 i 13 mm, które umożliwiają ogniskowanie wiązki ultradźwiękowej na głębokości do 13 mm, gwarantując efektywną lipolizę miejscowych złogów podskórnej tkanki tłuszczowej.
Zabieg jest bezbolesny i nie wymaga okresu rekonwalescencji. W większości przypadków potrzebny jest tylko jeden zabieg.
Pierwsze efekty mogą być już widoczne bezpośrednio po zabiegu, bo włókna kolagenowe ulegają skróceniu, ale na właściwy rezultat liftingu w postaci poprawy owalu twarzy i napięcia policzków trzeba zaczekać do 2-3 miesięcy.
Zalety:
- Możliwość ujędrniania każdej części ciała
- Nie wymaga wykonania serii
- Trwałe spektakularne rezultaty, zwłaszcza w przypadku wiotkiej skóry
- Bezpieczna terapia, doceniana przez specjalistów na całym świecie
- Szybki zabieg niewymagający rekonwalescencji
- Możliwość wykonywania zabiegów przez cały rok, również na opaloną skórę
- Stopniowa poprawa jędrności do 3 miesięcy po zabiegu